FC Utrecht heeft ondanks een 2-1 nederlaag tegen FC Twente een ticket voor de voorronde van de Europa League in handen. Na een spannende slotfase floot scheidsrechter Makkelie af en barstte het feest los. Eerst op de tribunes en niet veel later ook op het veld. Omdat supporters het feest samen met de spelers en technische staf horen te vieren, gaf de club toestemming om het veld te betreden. Wat volgde was een uitzinnig feest op de grasmat van Stadion Galgenwaard, rond en op het podium dat voor de huldiging was opgesteld.
De supporters moesten even geduld hebben, want de spelers gingen eerst nog even terug de kleedkamer in. De sfeer werd hier niet minder door. Het veld stroomde steeds verder vol en met luid gezang lieten de supporters weten dat hun club Europa ingaat. Na ongeveer een kwartier kwamen de spelers terug, gekleed in badjassen met daarop de tekst ‘Wij gaan Europa in!’.
Onder luid applaus en gejuich liepen zij vervolgens het veld op, om op het podium bij de supporters aan te sluiten. Samen met de hen werd uitbundig gevierd dat FC Utrecht volgend seizoen Europees voetbal speelt!
Loting
De eerste wedstrijd in tweede voorronde van de Europa League wordt gespeeld op donderdag 18 juli. Een week later op 25 juli wordt de return gespeeld. De tegenstander wordt via loting op 24 juni door de UEFA bekend.