Een uitstekend en geduldig spelend FC Utrecht heeft de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs voor deelname aan de Europa League met 0-2 van FC Twente gewonnen. Vroeg in de eerste helft scoorde Cedric van der Gun met een kopbal en na een uur spelen maakte Edouard Duplan het tweede Utrechtse doelpunt. Asare kreeg twee gele kaarten en moest dus het veld verlaten. Ook Jan Wuytens kreeg geel. Beide spelers missen de terugwedstrijd komende zondag in Utrecht.
FC Utrecht begon aan de wedstrijd zonder de geschorste Johan Mårtensson en de geblesseerde Jacob Mulenga. Hierdoor stonden Anouar Kali en Edouard Duplan weer in de basis. De ploeg van Jan Wouters kreeg in de Veste steun van 700 naar Enschede meegereisde supporters.
Snelle voorsprong
In de eerste minuten van het duel was FC Twente het meest in de aanval. FC Utrecht-doelman Robbin Ruiter moest al in de tweede minuut in actie komen na een hard schot van Dusan Tadic. Daarna trok FC Utrecht het spel naar zich toe en scoorde vroeg in de wedstrijd. In de negende minuut kopte Cedric van der Gun de bal uit een hoekschop van Tommy Oar keihard in het Twentse doel. Van der Gun verscheen daarbij als een duveltje uit een doosje voor doelman Sander Boschker, nadat hij was weggelopen van de voormalig FC Utrecht-speler Edson Braafheid.
Bijna gelijk
Kort daarna kreeg FC Twente de mogelijkheid om gelijk te maken. Na een goede uitbraak werden twee opgelegde kansen echter niet benut. FC Utrecht bleef het beste van het spel houden en legde af en toe flitsend combinatievoetbal op de mat. FC Twente viel wel aan, maar vond telkens de uitstekend spelende Utrechtse verdediging op zijn weg. Vlak voor het einde van de eerste helft kreeg Duplan een goede kans, nadat hij werd vrijgezet door Van der Gun. Het leverde een corner op voor FC Utrecht die door Jan Wuytens werd over gekopt.
Tweede helft
Ook in de tweede helft viel FC Twente tomeloos aan, maar speelde FC Utrecht het beste voetbal. De Tukkers kregen veel kansen, onder anderen via Nacer Chadli, Edson Braafheid en Leroy Fer. FC Utrecht liet FC Twente komen en loerde op counters.
Doelpunt Duplan
Na bijna een uur spelen brak Tommy Oar uit en gaf een diepe bal op Edouard Duplan. De bal leek een makkelijke prooi te worden voor de uitlopende Boschker, maar Duplan ontfutselde hem de bal en schoof hem in het lege doel: 0-2. Daarna zette FC Twente alles op de aanval en ging 4-2-4 spelen.
Het bleef echter 0-2 dankzij het goede verdedigen van FC Utrecht en ook door het slordige spel van FC Twente. Tegenvallers waren dat Jan Wuytens kort na rust een gele kaart kreeg en Nana Asare vlak voor tijd zelfs zijn tweede gele kaarten. Beiden zijn daardoor geschorst voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Jan Wuytens heeft daarmee zijn laatste wedstrijd voor FC Utrecht gespeeld.
Met de 0-2 overwinning heeft FC Utrecht een goede uitgangspositie gecreëerd voor de terugwedstrijd in Utrecht. Het was voor FC Utrecht de zevende overwinning op rij. Komende zondag is het allesbeslissende duel om Europees voetbal tegen FC Twente. De wedstrijd begint om 12.30 uur.
Karakteristieken
Toeschouwers: 20.500
Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer
Scoreverloop:
0-1 9’ Cedric van der Gun
0-2 59’ Edouard Duplan
Geel:
41’ Nana Asare
52’ Jan Wuytens
64’ Edson Braafheid
Rood:
90+3’ Nana Asare (2x geel)
Opstelling FC Twente: Sander Boschker; Tim Breukers (75’ Felitciano Zschusschen), Andreas Bjelland, Rasmus Bengtsson, Edson Braafheid; Leroy Fer, Willem Janssen (66’ Tim Hölscher), Felipe Gutiérrez; Dusan Tadic, Luc Castaignos, Nacer Chadli.
Opstelling FC Utrecht: Robbin Ruiter; Mark van der Maarel, Mike van der Hoorn, Jan Wuytens, Dave Bulthuis; Nana Asare, Anouar Kali (82’ Kai Heerings), Jens Toornstra; Cedric van der Gun (74’ Yoshiaki Takagi), Edouard Duplan, Tommy Oar.