FC Utrecht onderuit bij AZ

26 oktober 2025

4-1 nederlaag in Alkmaar

FC Utrecht heeft het bezoek aan AZ niet kunnen omzetten in een overwinning. In Alkmaar eindigde het duel in de VriendenLoterij Eredivisie in een 4-1-nederlaag. Het enige Utrechtse doelpunt kwam op naam van Gjivai Zechiël.

Daags na het UEFA Europa League-duel in Freiburg staat de traditioneel zware uitwedstrijd tegen AZ op het programma. Ten opzichte van het duel in Europa voert Hoofdtrainer Ron Jans de nodige wijzigingen door. De inmiddels volledig herstelde Mike Eerdhuijzen keert terug in de basis, en ook Dani de Wit start tegen zijn oude club.

Al na vijf minuten is het raak. De thuisploeg laat het initiatief aan FC Utrecht, maar bij de eerste de beste overname is het raak. Troy Parrott wordt diep gestuurd en faalt oog in oog met Vasilis Barkas niet: 1-0.

In de fase die volgt kruipt FC Utrecht meer uit de schulp. Zo kan Miliano Jonathans aanleggen vanaf de rand van het zestienmetergebied. Aan de andere kant is Sven Mijnans dichtbij de 2-0, maar Barkas brengt knap redding.

Na een minuut of 35 valt de tweede treffer alsnog. De Alkmaarders mogen opstomen aan de rechterkant. De voorzet bereikt Parrott, die zijn tweede van de middag maakt. Dat is tevens de ruststand.

De tweede helft start FC Utrecht met dezelfde elf namen. Het veel eenvoudiger voetballende AZ komt al vrij snel op 3-0. Het is Mijnans die na een aanval over de rechterkant eenvoudig afrondt. Een score die na een uur spelen nog verder lijkt op te lopen, maar Barkas pakt de strafschop van Parrott.

Een redding die perspectief biedt. Niet veel later is het Souffian El Karouani die de bal op het hoofd van de ingevallen Gjivai Zechiël legt. De middenvelder kopt knap binnen: 3-1. Even later is Zechiël ook nog dichtbij de 3-2, maar zijn poeier spat uiteen op de lat.

Met Yoann Cathline, die terugkeerde na lang blessureleed, gaat FC Utrecht op zoek naar een tweede treffer. Deze blijft uit. In de absolute slotfase, in een uitbraak van AZ, wordt het ook nog 4-1. Mees de Wit is het die de eindstand op het scorebord brengt.

AZ – FC Utrecht 4-1 (2-0)
6. Troy Parrott 1-0
34. Troy Parrott 2-0
51. Sven Mijnans 3-0
69. Gjivai Zechiël 3-1
88. Mees de Wit 4-1

Scheidsrechter: Bas Nijhuis.

Gele kaarten: Adrian Blake (FC Utrecht).

Bijzonderheden: 60. Troy Parrott mist strafschop (AZ).

Opstelling AZ:
Rome-Jayden Owusu-Oduro; Denso Kasius, Wouter Goes, Alexandre Penetra, Mees de Wit (90. Mateo Chávez); Peer Koopmeiners (76. Dave Kwakman), Sven Mijnans, Kees Smit (85. Maxim Dekker); Weslley Patati (76. Matej Sin), Troy Parrott (75. Ibrahim Sadiq), Isak Jensen.

Opstelling FC Utrecht:
Vasilis Barkas; Siebe Horemans, Mike van der Hoorn (57. Matisse Didden), Mike Eerdhuijzen, Souffian El Karouani; Alonzo Engwanda, Zidane Iqbal (63. Gjivai Zechiël), Dani de Wit (63. Sébastien Haller); Miliano Jonathans (83. Miguel Rodríguez), David Min, Adrian Blake (63. Yoann Cathline).