“Een enorme tegenvaller, het begin van de wedstrijd,” zo begint hoofdtrainer Ron Jans zijn nabeschouwing op het duel in Deventer. “In de duels waren zij echt veel beter. Victor Edvardsen, echt een goede speler die veel te veel ruimte kreeg. Antman, ook een goede speler die veel te veel ruimte kreeg. 2-0 achter. We moesten gewoon wat doen. Ik dacht: hoe kun je nou spelers het beste laten weten dat het speelplan gaat wijzigen? Dat kun je het beste doen door wissels en dan de boodschap geven. Alleen reken je er dan niet op dat het tien minuten later meteen al 2-2 staat. Dat is wel lekker natuurlijk, maar dat past op de een of andere manier toch ook wel bij ons. We komen veel vaker achter dan voor, maar je bent niet van ons af.”
“Of het weer geluk is? Wij staan niet voor niets op 53 punten en op de vierde plek. Dan doe je ook gewoon goede dingen en we hebben ook gewoon goede spelers. Een aantal spelers heeft dat vandaag ook weer bewezen, vind ik. Wij willen gewoon Europees voetbal halen. Daar hebben wij dit weekend weer goede zaken voor gedaan ten opzichte van FC Twente, AZ en Go Ahead Eagles. Naar Feyenoord en PSV toe, daar houden wij op dit moment geen rekening mee.”
Miguel Rodríguez en Yoann Cathline waren beiden trefzeker vandaag. “We hadden nooit verwacht dat Yoann Cathline vandaag 90 minuten zou kunnen spelen. Ik had ook het gevoel dat Miguel — dat vond ik wel mooi — een beetje de boel aan het opstoken was. Ik vind wel dat hij wat minder moet ageren richting de scheidsrechter. Maar hij had al een gele kaart ontvangen, dus misschien kan ik dan beter iemand anders brengen. We hadden nog maar één wisselmoment en ik wist niet hoelang Cathline het vol ging houden. Maar die heeft alles gespeeld. De hele wedstrijd. Daar worden ze alleen maar sterker van, en daar worden wij ook sterker van.”