Een heel erg gemakkelijk en heel discutabel gegeven strafschop tegen was afgelopen zaterdag het keerpunt in de verder prima gespeelde wedstrijd van FC Utrecht O19 tegen Ajax O19. Scheidsrechter D'Onorio keek naar een situatie aan de ene kant, zag niet eens wat er gebeurde aan de andere kant, maar beoordeelde de situatie en het tumult er om heen vervolgens wel als strafschop-waardig. Zo zout hadden wij het nog niet gegeten. Het vroege Sinterklaascadeau werd door Zian Flemming dankbaar omgezet in de 1-0 voorsprong.
In het wedstrijdverloop daarvoor waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd. In de 1e helft had Ajax veel van het balbezit maar daar deden zij weinig tot niets mee. De bezoekers op hun beurt gaven weinig tot niets weg. Welgeteld één kans hadden de Amsterdammers. Aan de andere kant waren er twee grote kansen, die niet werden benut. De beide ploegen gingen met een 0-0 stand rusten.
Het 2e gedeelte van de wedstrijd verliep, tot grote irritatie aan de kant van de Amsterdammers, net zo als het 1e bedrijf. Tot het moment waarop de strafschop werd toegekend. Vervolgens koos trainer Robert Wijnands er voor om er 3 aanvallers bij te zetten, in de persoon van Jesse van Baal (weer terug na een lange revalidatie), Rashaen de Windt en Ronaldo Lima Duarte Lopes. Maar het leverde helaas niets op. Dankbaar gebruik makend van de ruimte die werd weggegeven wist Ajax diep in blessuretijd nog 1 x te scoren, voor de statistieken.
De analyse van Robert Wijnands: "Dit was een wedstrijd waar méér in zat. Maar zo'n knullige strafschop tegen krijgen, daar valt niet tegenop te voetballen. In het laatste gedeelte van de wedstrijd maakten wij niet altijd de juiste keuze. Maar, ik neem de positieve punten mee naar volgende week, als AZ op bezoek komt."
Ajax O19 - FC Utrecht O19 2-0
69. 1-0 Zian Flemming
90+3. 2-0 Noa Lang
FC Utrecht O19
Jordi Haneveld, Nick Lim, Ruben Hoogenhout, Junior van der Velden, Gabriel Culhaci, Jasper Beekhuis (85. Ronaldo Lima Duarte Lopes), Mohamed Mallahi, Shayne Pattynama (12. Dehninio Muringen), Nick Venema, Vinicius Cardoso Loureiro (74. Rashaen de Windt), Virgil Smith (74. Jesse van Baal).