FCU O17 is de competitie begonnen met een uitstekende overwinning op de leeftijdgenoten van AZ.

FCU begon geconcentreerd en met veel druk naar voren aan de wedstrijd en kwam al in de 4e minuut op voorsprong door rechtervleugelverdediger Mark Pabai. Door goed druk op de bal te blijven geven bleef FCU de bovenliggende partij en kon in de 16e minuut de voorsprong worden uitgebouwd, opnieuw was het Mark Pabai, die over de vleugel prima doorkwam, die scoorde. Hierna bleven er kansen komen maar daar kon niet uit gescoord worden. In de laatste minuut van de eerste helft kreeg AZ speler Justin de Haas een rode kaart vanwege een te harde overtreding, waardoor AZ de gehele 2e helft met 10 man verder moest.

Na rust probeerde FCU het goede spel van de eerste helft voort te zetten, maar spelen tegen 10 man is niet altijd gemakkelijk. Sterker nog, vanuit een stilstaande situatie kon AZ de score terug brengen naar 2-1. Daarna kwam FCU weer beter in het spel en kon uitlopen naar 3-1 door een benutte strafschop van Cas Odenthal, na een handsbal van AZ verdediger Robin Lathouwers, die daarvoor van scheidsrechter Langendoen een rode kaart gepresenteerd kreeg. Utrecht kreeg daarna nog genoeg kansen om de score uit te bouwen, maar er werd niet meer gescoord.

Trainer Ruud Heus was uiteraard blij met de overwinning, maar had ook de nodige kanttekeningen: “We hebben een prima eerste helft gezien, waarbij de jongens lieten zien dat ze wilden winnen en de bekernederlaag van vorige week wilden recht zetten. De tweede helft ben ik minder tevreden over, we werden gemakzuchtig en gingen aanvallend te veel voor individueel succes. Dat moet er echt uit, willen we voor de bovenste plaatsen gaan meedoen. Maar goed, we zijn goed begonnen tegen een sterke tegenstander en met name de eerste helft heb ik vaak genoten van ons spel. Dat smaakt naar meer”.

Volgende week speelt Utrecht O17 een oefenwedstrijd tegen Willem II O17, aanvang op Zoudenbalch is 12.00 uur, waarna de competitie een week later wordt voortgezet met een uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam.
 
Scoreverloop:
“04 1-0 Mark Pabai
“16 2-0 Mark Pabai
“52 2-1 Manuel Pherai
“62 3-1 Cas Odenthal (strafschop)
 
Opstelling FC Utrecht O17: Fabian de Keijzer, Mark Pabai, Cas Odenthal, Tommy St. Jago, Rida Azzouz (“77 Marvin Renfurm), Tanay Uzan, Dino Janssen (“70 Philip van Grinsven), Jay van Ooijen, Mohamed Mallahi, Dereck Darkwa, Andrew Kanters (“70 Karam El Ayoubi).