In slotseconden onderuit tegen FC Groningen
04 apr. 2009
FC Utrecht verloor zaterdagavond de thuiswedstrijd tegen FC Groningen door een treffer van Levtsjenko in de laatste seconden van de wedstrijd. Kijk voor de samenvatting op FC Utrecht.TV
Het doelpunt in de slotseconden was een enorme domper. “De groep is zeer aangeslagen”, beschreef Ton du Chatinier nadat hij uit de kleedkamer kwam. “Ze hebben er keihard voor geknokt, daarin kan ik geen verwijt maken, maar het lukt ons al een aantal weken niet om te scoren. We moeten over een drempel heen en dat is vandaag niet gelukt. We hebben ook net niet dat beetje geluk en de pech dat we ook nog verliezen. Het is uithuilen en maandag opnieuw beginnen.”
Collega Ron Jans voelde zich bepaald niet euforisch. “Ik heb hier een licht gevoel van schaamte bij”, sprak hij na de fortuinlijke zege. “We kwamen goed weg dat we zonder tegendoelpunt de rust haalden. Wij waren niet scherp en veel te statisch. In de tweede helft kwamen we wat minder in de problemen, maar dit was echt een 0-0 wedstrijd.”
Het offensief van FC Utrecht leverde in de volle Galgenwaard in de eerste helft een reeks schoten op het doel van FC Groningen op. Maar doelman Luciano had steeds een passend antwoord. Na acht minuten spelen moest hij een scherpe voorzet van Cornelisse over de lat tillen. In de dertiende minuut belandde een uithaal van Loval in de handen van de doelman van FC Groningen. Een minuut later zeilde een schot van Loval langs de kruising. Later ging ook de inzet van Cziommer rakelings over en had Luciano veel moeite met een knal van Cornelisse.
FC Groningen dat aardig begon, maar daarna weinig meer in te brengen had in de eerste helft werd slechts één keer dreigend voor rust. In de 23e minuut kon Berg alleen op De Ruiter afgaan maar die redde bekwaam. In de laatste fase van de eerste helft was FC Utrecht het dichtst bij een treffer. Een geweldige pegel van Van Dijk dwong Luciano in de 38e minuut tot een reflex. Vier minuten later probeerde Cziommer het met een fraai omhaal. Wederom kreeg Luciano er nog een hand achter. In de hoekschop die daaruit voortkwam rolde de bal in een scrimmage bijna voor de voeten van Dickoh.
De eerste fase van de tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde beeld als voor de rust. FC Utrecht zocht de aanval. Het leverde al snel een volgend gevaarlijk afstandschot op. De inzet van Loval zeilde nu langs Luciano maar verdween toch naast het doel. Daarna nam het offensief van de thuisclub af. Een kwartier voor tijd kwam Caluwé nog wel goed door aan de linkerkant, maar ook hij mikte de bal boven het doel.
FC Groningen kroop in de tweede helft wat meer uit zijn schulp zonder tot uitgespeelde kansen te komen. In de laatste seconden van de vier minuten extra tijd deed Levtsjenko echter wat FC Utrecht in de 93 minuten daarvoor verzuimde: hij schoot de bal in de hoek achter de doelman.
Het onderlinge verschil loopt door dit resultaat op naar zeven punten in het voordeel van FC Groningen. Volgende week wacht FC Utrecht de uitwedstrijd bij PSV.
Score: 90+4. Levtsjenko 0-1
Arbiter: Janssen
Geel:Keller, Loval, Van Dijk (FC Utrecht); Berg, vejdík, Levtsjenko (FC Groningen)
Toeschouwers: 22.500
FC Utrecht: De Ruiter, Cornelisse, Keller, Dickoh, Nesu, Silberbauer, Van Dijk, Somers, Cziommer, Loval (Boussaboun/70), Caluwé
Svejdik over Loval
Garcia met Dickoh
Lovre met Cornelisse
Aanvoerder Gregoor van Dijk kopt de bal weg
Cziommer en Sankoh in conclaaf
Sankoh gaat van het veld met een enkelblessure
Ongeloof bij Somers en Cziommer na weer een gemiste kans
Ali Boussaboun
Scheidsrechter Janssen geeft Van Dijk geel, Du Chatinier is het er niet mee eens
Cornelisse met Levchenko
De EFC Management man of the match: Simon Cziommer
Grote teleurstelling bij De Ruiter, Nesu en Van Dijk na de 0-1 in de 94ste minuut
Opstelling
Geen opstelling aanwezig.
Gebeurtenissen
Geen gebeurtenissen aanwezig.






